Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi 
 
  Kadınlar genellikle saçlarına daha özen gösterirler ancak saçlarının daha bakımlı olması ve uğurda kullanılan bir çok saç bakım set ve medikal ürünlerin olması saç dökülmesinin tamamen önüne geçememektedir.
   Kısaca özetlemek gerekirse erkek ve kadında saç ekim yöntemleri genellikle aynı olup FUE(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi kadınlarda da kullanılır.Burada en etkin yaklaşım kişiye özgün estetik çizim hatları oluşturmaktır.Kadınlar yapı itibari ile daha hassas ve daha estetik yapıya sahip olmaları nedeni ile estetik çizim ve çalışmaları daha ön plana çıkarır.
  Her bireyin kendine uygun estetik çizimleri mevcuttur. Önemli bir estetik işlem olan saç ekimi doğru estetik çizimleri planlamayla başlar.
 
Fue Saç Ekimi Uygulaması ve Fiyatları
 
 İnsan hayatında özellikle stres kaynağı dışında hormonal sıkıntılar,beslenme problemleri,herhangi bir nedenle oluşmuş yanıklar,kanser tedavileri sonrası ve kimyasal içerikli maddelerle tanışmış olan hayatların saç dökülme sorunu önemli oranda baş göstermektedir. 
  Bu nedenler başta olmak üzere saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde görülen en önemli estetik sorun olarak önemini her daim korumuştur
  Saç ekim uzmanları tarafımızdan özenle  hijyenik ve steril ortam oluşumunu sağlayan hastane çatısı altında ameliyathane ortamında FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) tekniği kullanılarak saç ekim işlemi yapılır.
 
FUE (foliküler ünite ekstarksiyonu) tekniği kısaca özetlemek gerekir ise ;
 Genetik olarak  dökülmeme özelliğine sahip ensenin üst bölümünü oluşturan saç köklerinden 0.6 - 0.8 mm çap orananındaki punc tercihimizle tek tek mikromotor yardımıyla greftlerimiz alınarak saçsız bölgeye daha uygun olan slit yada perkütan kanal açma işlemi tercihinin ardından saç greflerinin nakil işlemidir ve %100 sonuçları memnuniyet içermektedir bu yöntem daha önce kullanılan FUT(foliküler Ünite Transplantasyonunu) yönteminin artık günümüzde kullanılmamasına neden olmuş,izsiz estetik bir görünüm kazandırmıştır.
  Saç nakli için yaş sınırı yoktur. Saç ekimi için uygun greft sayısı ve yapısına sahip olan tüm erkek ve kadınlarda saç ekim uzmanları tarafından genel anesteziye ihtiyaç duymadan lokal anestezi uygulaması ardından ağrısız,kontrollü ve estetik uygulamayı özen ve titizlikle yapar. Bu işlem 4 - 8 saat arasında kişinin greft sayısına göre değişim gösterir. 
  Size uygun saç ekimi ve diğer estetik uygulamaları bize ulaşmanızın ardından doğru vede etik kurallar bütünlüğü içinde değerlendirilir.Uygun estetik yaklaşımlar hekimler tarafından görüşlerinize sunulur.Böylelikle gerekli analizler karşılıklı yapılmış olup,sorunlara aranan cevaplar ve teknikler  daha sağlıklı olur. 
Ön izlem olarak saçınızın önden,yandan ve enseden fotoğraflarını çekerek Whatsapp hattımıza 0532 627 19 20 yollayarak bilgi alabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz ?

 • Saç Ekiminde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

  Genel olarak tüm tekniklerin kullanılabilmesi için başta iki yöntemden birini seçmek gerekecektir.

  FUE Yöntemi (Saç Ekiminde İz Bırakmaz)

  FUT Yöntemi (Saç Ekiminde Özellikle Ensede İz Bırakır)

  FUE Yönteminde;  donür  bölge olan enseden saç kökleri tek tek alınarak gerekli olan bölgelere nakil edilen bir yöntemdir. İnce mikromotor ve yine ince ve hassas punch kullanılarak hassasiyetle ve incellikle yapılan bir işlemdir.

  FUT Yöndeminde ; enseden içinde saç olan yani saçlı doku hat çizilerek insizyon (kesilerek) ile çıkarılıp gerekli olan bölgeye yeni deri bütünlüğüyle birlikte transfer edilir.

  Biz ESTECOM ESTETİK MERKEZİ olarak daha iyi sonuçlar ve izsiz doğal görünüm ve yaşam kalitesinin güzelliğini saçlarına estetik ve doğal bir çizgi vermek adına hep ince hassan ve zor olan yöntemleri gelişmiş tecrübemizin etkisiyle  her operasyonumuz da  FUE  Yöntemine dayalı saç ekim tekniklerini önerdik ve hep mutlu sonuçlarımız oldu.

  İzlediğimiz yollaı şema ile anlatalım:

  FUE (İz Bırakmayan Doğal Saç) Evet

  FUT (İz Bırakan Saç) Hayır

 • Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

  Saç dökülmesi kalıtsal genetik , yaşlanma , tranvatik durumlar , hormonel yapı ve çeşitli tıbbi rahatsızlıklar sonucu yaşanmaktadır. Saç dökülmesi genel olarak erkeklerde sık yaşanan bir sorun olsa da kadınlard da görülen olumsuz bir durum olup seyrek saçlarla yaşamaya mahkum kalmış belli oranda kadınlarda artık çareyi saç ekimi yaptırarak ya da saç tedavi planlarına dahil olarak yaşam kalitelerini görsel açıdan yükseltmektedirler. 

  Saç ekimi vücutta uygun donür bölgesi bulunan tüm kişilerde tüm cinsiyetlerde, her yaşta seçilen uygun metotlarla yaptığımız bir yöntemdir.

 • Saç Ekiminde Amaç Ne Olmalıdır ?

  Saç Ekim  uygulamalırında saç ekim için müracat etmiş tüm kişiler , kullanılan seçenek ve yöntem hakkında bilgilendirilip ; en uygun yöntem seçilerek kişinin kendine yakışan doğal görünümüne kavuşmasını sağlamaktır.Estetik bir çizgi ya da görünüm oluşturmanın avantaj ve  bazen de dezavantajlarının olduğu anlatılmalıdır.

 • Saç Ekiminde Başarı Oranı Nedir ?

  Her işte olduğunda gibi deneyim ön plandadır fakat saç ekimi bilgi ve becerinin yanında ince hassas narin ve nazik yapılan bir işlem bütünüdür  . Doğru teknik ve doğru uygulama saç ekiminin başarısını %100 arttırır.

 • Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür mü ?

  Ekilen saçlar ekim tarihinden ¾ hafta sonra alıklı dökülmeye başlar. 2. Ay itibari ile büyük oranda veya tamamı dökülmüş olsa da saç kökleri karakterlerini korurlar. Saç ekimi yapılan tarihinden itibaren 3 ve 4. Ay itibari ile tekrar çıkmaya başlar. Tepe bölgesine yapılan ekimlerin saç çıkışı 6. Ayı bulabilmekte olup tüm yapılan saç ekimleri bir daha dökülmeyecekler ve kalıcı saçlara kavuşacaktır.

  NOT: Tarafımızdan ekim yapılmış saçlar ömür boyu dökülmeyecektir. ( Tıbben ciddi bir sorun yaşamadığınız sürece örneğin ; kanser, cilt kanseri, hormonel ciddi sıkıntılar v.s. gibi)

  ESTECOM ESTETİK MERKEZİ olarak yaptığımız tüm saç ekimi (Hair Transplantasyon) garanti verekteyiz .

 • İşlem Sonrası Sosyal Hayata Dönmem Ne Kadar Sürer ?

  Kullanılan teknikler ile örneğin DHI ile aynı gün işe gidebilirsiniz. Normal slit ya da percutan tekniği ile ertesi gün donür bölgesinin pansumanı açılır ve saçın ilk yıkaması yapılır. Dolayısıyla siz 3. Gün işe gidebilir ya da kaldığınız sosyal hayata kaldığınız yerden 2. Günün sonunda başlayabilirsiniz.

 • Saç Ekimi Ne Kadar Sürede Yapılmaktadır? Ağrı Duyar mıyım ?

  İşlem başta saç kaybının miktarına bağlı olarak ve seçilen yöntemlere bağlı olarak değişse de ortalama süre 6/8 saattir.

  İşlem kesinlikle ağrısız bir işlem olup kişinin isteği dorultusunda lokal anestezi veya sedasyon anestezi şeklinde seçim sunularak yapılır.

   Genel olarak tercih edilen lokal anestezi ile biz size saç ekimi yaparken siz isterseniz TV seyredebilir ve hatta dilerseniz kitap okuyabilir ya da sohbet edebilirsiniz.

Randevu