Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Bir bireyin yüzünün gösterişini belli eden bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların gösterişli ve bakımlı olmas önem taşımaktadır. Bir kadın için özelikle kaşlarının görünümü, şekli ve sıklığı önem taşımaktadır. Bazı kadınların kaşlarının seyrek olması, biçimsiz olması kişide rahatsızlık uyandırmaktadır. Bu durumu yaşayan kadın, kaş ekimi işlemi sayesinde kaşlarını düzene sokabilmektedir.
 
Kaş ekimi, erkeklerin sakal ve bıyık ekimi işleminin tekniğiyle aynı olarak bilinmektedir. Seyrek olan noktaların tespit edilip, dikkatli bir çalışma sonrasında ekim işleminin yapılması gerekmektedir. Bu konuda uzman bir kişinin önünde bulunmanız önemlidir. İşini bilmeyen kişiler tarafından yapılan kaş ekim işlemi, olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.
 
Kaş Ekiminde Gereken Özenin Gösterilmesi
 
Kaş ekim işlemi basit bir işlem olmasına karşılık, büyük bir özen istemektedir. Kıl köklerinin yönlerinin doğru belirlenmesi ve greftlerin uyum içerisinde olması büyük önem arz eder. Bazı kişiler, kaş ekimi yapıldıktan sonra kaşların uzayıp uzamayacağı konusunda merak duymaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda, kaş ekimi yapıldığında kaşlarınız uzadığı görülmektedir. Bunun nedeni ise; kaş ekimi için alınan kıl köklerinin enseden sağlanıyor olmasıdır.
 
Ekim İşleminin Yapılması
 
Kaş ekim işlemi gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra tamamlanmaktadır. Bu işlemin yapılması için sadece 1 gün gibi kısa bir süre yeterli olmaktadır. Kaş ekiminizi yaptırdıktan sonra kaşlarınızı düzenli bir şekilde, belirli aralıklar kestirmeniz gerekir. Bu işlemi yapmanız bir zorunluluk olarak size aktarılmaktadır. Kaç ekimi yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat etmeli, üzerinize düşeni en iyi şekilde yapmalısınız.
 
NOT: Kaş Ekimi yöntemleri ile ilgili daha geniş bilgi almak için whatsapp : 0532 627 19 20 hattımız veya mail adreslerimizi kullanarak (info@estecom.com.trmurat@estecom.com.tr ) uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Merak Ettikleriniz ?

 • Saç Ekiminde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

  Genel olarak tüm tekniklerin kullanılabilmesi için başta iki yöntemden birini seçmek gerekecektir.

  FUE Yöntemi (Saç Ekiminde İz Bırakmaz)

  FUT Yöntemi (Saç Ekiminde Özellikle Ensede İz Bırakır)

  FUE Yönteminde;  donür  bölge olan enseden saç kökleri tek tek alınarak gerekli olan bölgelere nakil edilen bir yöntemdir. İnce mikromotor ve yine ince ve hassas punch kullanılarak hassasiyetle ve incellikle yapılan bir işlemdir.

  FUT Yöndeminde ; enseden içinde saç olan yani saçlı doku hat çizilerek insizyon (kesilerek) ile çıkarılıp gerekli olan bölgeye yeni deri bütünlüğüyle birlikte transfer edilir.

  Biz ESTECOM ESTETİK MERKEZİ olarak daha iyi sonuçlar ve izsiz doğal görünüm ve yaşam kalitesinin güzelliğini saçlarına estetik ve doğal bir çizgi vermek adına hep ince hassan ve zor olan yöntemleri gelişmiş tecrübemizin etkisiyle  her operasyonumuz da  FUE  Yöntemine dayalı saç ekim tekniklerini önerdik ve hep mutlu sonuçlarımız oldu.

  İzlediğimiz yollaı şema ile anlatalım:

  FUE (İz Bırakmayan Doğal Saç) Evet

  FUT (İz Bırakan Saç) Hayır

 • Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

  Saç dökülmesi kalıtsal genetik , yaşlanma , tranvatik durumlar , hormonel yapı ve çeşitli tıbbi rahatsızlıklar sonucu yaşanmaktadır. Saç dökülmesi genel olarak erkeklerde sık yaşanan bir sorun olsa da kadınlard da görülen olumsuz bir durum olup seyrek saçlarla yaşamaya mahkum kalmış belli oranda kadınlarda artık çareyi saç ekimi yaptırarak ya da saç tedavi planlarına dahil olarak yaşam kalitelerini görsel açıdan yükseltmektedirler. 

  Saç ekimi vücutta uygun donür bölgesi bulunan tüm kişilerde tüm cinsiyetlerde, her yaşta seçilen uygun metotlarla yaptığımız bir yöntemdir.

 • Saç Ekiminde Amaç Ne Olmalıdır ?

  Saç Ekim  uygulamalırında saç ekim için müracat etmiş tüm kişiler , kullanılan seçenek ve yöntem hakkında bilgilendirilip ; en uygun yöntem seçilerek kişinin kendine yakışan doğal görünümüne kavuşmasını sağlamaktır.Estetik bir çizgi ya da görünüm oluşturmanın avantaj ve  bazen de dezavantajlarının olduğu anlatılmalıdır.

 • Saç Ekiminde Başarı Oranı Nedir ?

  Her işte olduğunda gibi deneyim ön plandadır fakat saç ekimi bilgi ve becerinin yanında ince hassas narin ve nazik yapılan bir işlem bütünüdür  . Doğru teknik ve doğru uygulama saç ekiminin başarısını %100 arttırır.

 • Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür mü ?

  Ekilen saçlar ekim tarihinden ¾ hafta sonra alıklı dökülmeye başlar. 2. Ay itibari ile büyük oranda veya tamamı dökülmüş olsa da saç kökleri karakterlerini korurlar. Saç ekimi yapılan tarihinden itibaren 3 ve 4. Ay itibari ile tekrar çıkmaya başlar. Tepe bölgesine yapılan ekimlerin saç çıkışı 6. Ayı bulabilmekte olup tüm yapılan saç ekimleri bir daha dökülmeyecekler ve kalıcı saçlara kavuşacaktır.

  NOT: Tarafımızdan ekim yapılmış saçlar ömür boyu dökülmeyecektir. ( Tıbben ciddi bir sorun yaşamadığınız sürece örneğin ; kanser, cilt kanseri, hormonel ciddi sıkıntılar v.s. gibi)

  ESTECOM ESTETİK MERKEZİ olarak yaptığımız tüm saç ekimi (Hair Transplantasyon) garanti verekteyiz .

 • İşlem Sonrası Sosyal Hayata Dönmem Ne Kadar Sürer ?

  Kullanılan teknikler ile örneğin DHI ile aynı gün işe gidebilirsiniz. Normal slit ya da percutan tekniği ile ertesi gün donür bölgesinin pansumanı açılır ve saçın ilk yıkaması yapılır. Dolayısıyla siz 3. Gün işe gidebilir ya da kaldığınız sosyal hayata kaldığınız yerden 2. Günün sonunda başlayabilirsiniz.

 • Saç Ekimi Ne Kadar Sürede Yapılmaktadır? Ağrı Duyar mıyım ?

  İşlem başta saç kaybının miktarına bağlı olarak ve seçilen yöntemlere bağlı olarak değişse de ortalama süre 6/8 saattir.

  İşlem kesinlikle ağrısız bir işlem olup kişinin isteği dorultusunda lokal anestezi veya sedasyon anestezi şeklinde seçim sunularak yapılır.

   Genel olarak tercih edilen lokal anestezi ile biz size saç ekimi yaparken siz isterseniz TV seyredebilir ve hatta dilerseniz kitap okuyabilir ya da sohbet edebilirsiniz.

Randevu