Terleme Tedavisi

Terleme Tedavisi

Terleme Tedavisi

Günlük Hayatın Kâbusu Terleme Tedavi İle Giderilebilir
 
İnsan vücudunda ısı dengesinin sağlanması için sempatik sinir denen adı verilen irade dışı çalışan sinirler ile görevini sürdüren fizyolojik mekanizmaya terleme adı veriliyor. Kişilerin vücudunda ki  fazlalık suyun veya toksinlerin atılmasında ve vücut ısısının dengelenmesinde büyük rol oynayan terleme genel anlamda yararlı bir vücut tepkimesi olsa da bazı insanların günlük yaşamlarını eziyete dönüştüren ve kişilerin psikolojik anlamda güven kaybı yaşayarak toplumdan uzaklaşmaya iten bir sorun olarak ortaya çıkabiliyor.
 
Terleme Nedenleri Ve Dış Etkiler
 
Kişilerin hayatlarında karşılaştıkları büyük sorunların başında gelen ve özellikle toplumsal anlamda sıkıntı yaşatan aşırı terleme sorunu, sıcaklık, aşırı baharat tüketimi ve vücut ısı dengesini bozan diğer unsurlar ile gelişim gösterebiliyor. Vücudun el, koltuk altı, ayaklar başta olmak üzere büyük bölümünde faaliyetini sürdüren sempatik sinirlerin fazla çalışarak aşırı terlemelerini tetikleyen asıl neden hala kesin olarak bilinemiyor. Kişilerin karşılaştıkları bu problemlerinden kurtulmaları için tıpta uygulanan ve etkili sonuç veren yöntemler, sorunu yaşayanların umutlarını yeşertiyor.
 
Terleme Tedavisi Nedir
 
Sorun sahibine terleme tedavisi yapılırken uygulanan birkaç adet tedavi yöntemi vardır. Botox tedavisi, çeşitli ilaç ve kremlerle tedavi, iontoforez tedavisi gibi başarı elde edilebilen küçük çaplı tedaviler ile hastaların sorunlarına çözüm bulunabiliyor. Yapılan her türlü tedavi yöntemine karşılık vermeyen ve iyileşmeyen hastalara ise cerrahi müdahale uygulanarak, klipsli ETS tedavisi gerçekleştiriliyor.
 
Klipsli ets tedavisi uygulanan hastalar sinirleri düğümlendiği için ameliyattan sonra geçen çok kısa süre içinde % 90’lara varan oranda problemlerinden kurtulmayı başarıyor. Uygulanan bu cerrahi müdahale tedavisi ile aşırı terleme insanların kâbusları olma konusundaki etkisini net bir şekilde yitiriyor.