Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu İle Gençleşin 
 
Yüz dolgusu, kişilere çok kısa zamanda genç bir ifade kazandırmaktadır. Yüzdeki yorgun ifade kalkar, yıllar içinde oluşan sarkma ve kötü görünümler kaybolur. Dudağa ve yüze yapılan dolgu sayesinde, hem daha estetik bir görünüme kavuşulur hem de daha genç bir görünüm kazanılır. Bu sayede kişiler kendilerini daha özgüvenli hissederler. Kötü görünümden ya da deforme olmuş yüz ve dudaklardan kurtulurlar.
 
Yüz Dolgusu Nedir?
 
Dolgu demek boşluk doldurmak demektir. Yüze ve dudağa yapılan dolgu işlemleri botox ile karıştırılmamalıdır. Botox işleminde kırışıklıklar giderilir. Dolgu da ise boşluklar doldurularak genç ve diri bir görünüm elde edilir. Dolgular kimyasal maddeler kullanılarak yapılabildiği gibi kişilerin kendi yağlarından elde edilerek de yapılabilmektedir.
 
Yüze veya dudağa yapılan dolgu uygulamalarında kullanılan maddeler aynıdır. Sadece kimyasal maddelerle yapılan dolgularda, uygulanan yere göre değişen molekül büyüklükleri mevcuttur. Dudaklara yapılan dolgu ile yanak çizgilerine yapılan dolgu molekülleri farklılık göstermektedir. Fakat dolgu kişinin kendi yağından elde edilecekse, uygulanacak yer fark etmemektedir.
 
Yüz Dolgusu Süreci Nasıl İşlemektedir?
 
Dolgu işleminden çok daha fazla olumlu sonuç almak ve kalıcılığı arttırmak mümkündür. Yağ dolgularında yağ, PRP ile karıştırılarak enjekte edilirse, yağın kalıcılık süresi artmakta ve daha olumlu sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Dolgu uygulaması eğer kimyasal maddeler ile yapılıyorsa, hayat akışında bir değişiklik söz konusu olmamaktadır. Kişiler normal şekilde hayatlarını sürdürmeye devam ederler. Fakat yağ dolgularının uygulanmasından sonra oluşabilecek şişlikler, bir ya da iki hafta içinde ancak inmektedir. Uygulama sonrasındaki sürecin farkı bu şekildedir.